Δημοσίευση του άρθρου μου «The Positions of the Holy and Great Council of the Orthodox Church on Bioethics»

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Δημοσίευση άρθρου, Χωρίς κατηγορία | Tagged , | Leave a comment

εχοΦΠρόσφατα εκδόθηκε ο συλλογικός τόμος με τίτλο «Fidelitate Tradițională și creativitate înnoitoare: Secvențe actuale din cercetările tinerilor doctoranzi», Iași 2019, ο οποίος αποτελεί τα πρακτικά του Διεθνούς Επιστημονικού Συμπόσιο “Studia Theologica Doctoralia”, που διοργάνωσε στις 7-8 Μαΐου 2018 στο Ιάσιο (Ρουμανία) η Ορθόδοξη Θεολογική Σχολή «Dimitru Stāniloae» του Πανεπιστημίου του Ιασίου σε συνεργασία με τις Θεολογικές Σχολές του Balamand και του Graz.

Στον εν λόγω τόμο περιλαμβάνεται και το άρθρο μου “The Positions of the Holy and Great Council of the Orthodox Church on Bioethics”, σσ. 103-111.