Εισήγηση με θέμα: «Is the participation of the Christian in war ethically acceptable? An orthodox approach on the basis of the patristic teaching»

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Εισήγηση σε συνέδριο | Tagged , , , , | Leave a comment

Η Ορθόδοξη Θεολογική Σχολή “Dimitru Stāniloae” του Πανεπιστημίου του Ιασίου (Ρουμανία) διοργάνωσε στις 13-14 Μαΐου 2019 στο Ιάσιο το διεθνές επιστημονικό συμπόσιο “Studia Theologica Doctoralia”.

Στο συμπόσιο αυτό συμμετείχα και εγώ παρουσιάζοντας εισήγηση με θέμα: «Is the participation of the Christian in war ethically acceptable? An orthodox approach on the basis of the patristic teaching».

Iasi afis-1200x1697 Ιάσιο 2019 (2) IMG_2405