Διάλεξη του καθηγητή Andreas Müller στο μεταπτυχιακό μου μάθημα

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Διάλεξη σε μάθημά μου | Tagged , , , | Leave a comment

Την Τετάρτη 20 Μαρτίου είχα τη χαρά να φιλοξενήσω στο μεταπτυχιακό μου μάθημα τον Καθηγητή της Θεολογικής Σχολής Κιέλου (Γερμανίας) Andreas Müller, ο οποίος μίλησε με θέμα: “Θεολογικά ζητήματα στη Γερμανία σήμερα. Προσωπικές εντυπώσεις ενός καθηγητής εκκλησιαστικής ιστορίας”. Ακολούθησε ενδιαφέρουσα συζήτηση που επεκτάθηκε σε πολλά επίκαιρα θέματα πνευματικής ζωής, εκκλησιολογίας και διαχριστιανικών σχέσεων.

IMG_1486 (1)IMG_1490