Εισήγηση με θέμα: «Παρένθετη μητρότητα: Πράξη ανιδιοτελούς προσφοράς ή εμπορευματοποίησης του σώματος;»

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Εισήγηση σε συνέδριο | Tagged , , , , , | Leave a comment

Μ. Βάντσος, ΕισήγησηΠρόκειται για την εισήγηση που έκανα στη Διεπιστημονική Ημερίδα «Παρένθετη μητρότητα: ο ηθικός προβληματισμός για τη μητέρα, το παιδί και την οικογένεια», που πραγματοποιήθηκε στις 5 Δεκεμβρίου στη Θεολογική Σχολή του ΑΠΘ εις μνήμην του καθηγητή Χρήστου Βάντσου.

Το θέμα της εισήγησης μου ήταν «Παρένθετη μητρότητα: Πράξη ανιδιοτελούς προσφοράς ή εμπορευματοποίησης του σώματος;». Το σχετικό βίντεο δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα της Πεμπτουσίας:

Μ. Βάντσος, Παρένθετη μητρότητα: Πράξη ανιδιοτελούς προσφοράς ή εμπορευματοποίησης του σώματος; (ΒΙΝΤΕΟ)