Συνάντηση με προτεστάντες θεολόγους από το Niedersachsen

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Χωρίς κατηγορία | Leave a comment

Εικόνα 19-6-18, 20.16Την Τρίτη 19 Ιουνίου 2018 είχα συνάντηση με Προτεστάντες θεολόγους από το κρατίδιο του Niedersachsen της Γερμανίας, οι οποίοι πραγματοποίησαν εκπαιδευτική εκδρομή στην Ελλάδα. Στο πρόγραμμα της επίσκεψής τους στη Θεσσαλονίκη συμπεριέλαβαν και τη Θεολογική Σχολή και έτσι είχα τη χαρά να τους υποδεχθώ, να απαντήσω στα ερωτήματά τους και να συζητήσουμε για την ορθόδοξη λειτουργική παράδοση αλλά και για σύγχρονα ηθικά θέματα.