Διάλεξη του Αναπλ. Καθηγητή Ion Marian Croitoru στο μεταπτυχιακό μου μάθημα

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Διάλεξη σε μάθημά μου | Tagged , , | Leave a comment

Την Τετάρτη 6 Ιουνίου 2018 είχα τη χαρά να φιλοξενήσω στο μεταπτυχιακό μου μάθημα τον Αναπλ. Καθηγητή της Θεολογικής Σχολής του Τυργοβιστίου (Ρουμανίας), κ. Ion Marian Croitoru, μίλησε με θέμα: “Ο γέροντας Αρσένιος Παπατσιόκ και η τακτοποίηση της πνευματικής ζωής. Σταχυολογήματα από τις εμπειρίες του στις κομμουνιστικές φυλακές”.

Η διάλεξη ολοκληρώθηκε με την προβολή βίντεο με χαρακτηριστικά αποσπάσματα από τη διδασκαλία του γέροντος και με ενδιαφέρουσα συζήτηση για θέματα της ηθικής και πνευματικής ζωής.