Συνάντηση με τον καθηγητή Basilius Groen και το γκρουπ “Wiener Theologische Kurse” από την Αυστρία

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Χωρίς κατηγορία | Leave a comment

IMG_3718IMG_3724

O καθηγητής της Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Graz, Basilius Groen, μαζί με το γκρουπ “Wiener Theologische Kurse” πραγματοποίησαν εκπαιδευτική εκδρομή στην Ελλάδα επισκεπτόμενοι αρχαία μνημεία και βυζαντινές εκκλησίες. Στο πρόγραμμα της επίσκεψής τους στη Θεσσαλονίκη στις 9 Φεβρουαρίου 2018 συμπεριέλαβαν και τη Θεολογική Σχολή και έτσι είχα τη χαρά να τους υποδεχθώ και να συζητήσουμε θεολογικά για διάφορα θέματα.