Εισήγηση με θέμα: “Η ηθική επίδραση της εικόνας και των θεαμάτων κατά τους Πατέρες της Εκκλησίας” (Târgoviște / Ρουμανία, 30-31 Μαΐου 2017)

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Εισήγηση σε συνέδριο | Tagged , , , | Leave a comment

Η Θεολογική Σχολή του Πανεπιστημίου Valahia του Târgoviște διοργάνωσε στις 30-31 Μαΐου 2017 Διεθνές Θεολογικό Συνέδριο με τίτλο: «Teologie, Iconografie, Mărturisire – Rezistența Bisericii prin Cultură și Spiritualitate”.

Στο συνέδριο αυτό συμμετείχα και μίλησα με θέμα: «Η ηθική επίδραση της εικόνας και των θεαμάτων κατά τους Πατέρες της Εκκλησίας” (Influența etică a icoanei și a reprezentărilor după Sfinții Părinți ai Bisericii).

Συνέδριο Targiviste αφίσα  IMG_0814

IMG_0748        IMG_0769