Εισήγηση με θέμα: “Η ευχή της Εκκλησίας εις ψυχορραγούντα και ο ηθικός προβληματισμός για την ευθανασία”

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Εισήγηση σε συνέδριο | Tagged , , , , | Leave a comment

Πρόκειται για την εισήγηση που παρουσίασα στο 1. Διεπιστημονικό Συμπόσιο με θέμα: «Πότε πρέπει να πεθαίνουμε;” που διοργάνωσαν στα Ιωάννινα στις 28-30 Απριλίου 2017 η Σχολή Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ο Τομέας Φιλοσοφίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, το Εργαστήριο Βιοηθικής του Πανεπιστημίου Κρήτης και η Εθνική Σχολή Δημόσιας Υγείας.