Εισήγηση στο 4ο Διεπιστημονικό Συνέδριο Ιατρικής Ευθύνης και Βιοηθικής (Αθήνα, 9-10 Δεκεμβρίου 2016)

Posted by Miltiadis Vantsos;Μιλτιάδης Βάντσος in Εισήγηση σε συνέδριο | Tagged , | Leave a comment

Το Ιόνιο Πανεπιστήμιο, το Ελληνικό Κλιμάκιο της Έδρας Βιοηθικής της UNESCO, το εργαστήριο Εφαρμοσμένης Φιλοσοφίας του ΕΚΠΑ και η e-Θέμις συνδιοργάνωσαν στις 9-10 Δεκεμβρίου 2016 στην Αθήνα το 4ο Συνέδριο Ιατρικής Ευθύνης και Βιοηθικής με θέμα το παιδί. Στο συνέδριο αυτό συμμετείχα με εισήγηση με θέμα «Ο άνθρωπος ως συνδημιουργός. Θεολογικές προϋποθέσεις της ηθικής της αναπαραγωγής.

dsc_0003IMG_9748

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ