Πρώτη συνάντηση των μελών του Biblicum για τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά (2017-2018)

Biblicum 18H επιστημονική συνάντηση των μελών του BIBLICUM που διοργανώνεται από τον Τομέα Βιβλικής Γραμματείας και Θρησκειολογίας αρχίζει για τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά (2017-2018) την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου. Η θεματική γύρω από την οποία θα κινηθούν οι φετινές εισηγήσεις είναι «Θρησκευτική ποικιλομορφία και Μονοθεϊσμός». Η πρώτη εισήγηση της φετινής χρονιάς θα γίνει στις 19.30 στην αίθουσα του μουσείου στον 3ο όροφο της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ. Εισηγητής θα είναι ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ, Καθηγητής κ. Μιλτιάδης Κωνσταντίνου με θέμα: «Θρησκευτική Ποικιλομορφία και Μονοθεϊσμός. Παλαιοδιαθηκική Προσέγγιση».

Profile photo of Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.