Φεστιβάλ θανάτου και στρογγυλή τράπεζα με θέμα: «Φοβάμαι τον θάνατο» στη Θεολογική Σχολή του ΑΠΘ

235159Στους χώρους της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ διεξάγεται από τις 23 Οκτωβρίου ένα φεστιβάλ με θέμα τον θάνατο, κατά το οποίο γίνονται προβολές ταινιών και ακολουθούν σχολιασμοί και συζητήσεις. Το φεστιβάλ ολοκληρώνεται την ερχόμενη Τρίτη 14 Νοεμβρίου και θα ακολουθήσει στρογγυλή τράπεζα με θέμα: «Φοβάμαι τον θάνατο» στην αίθουσα ΣΤ΄ του τετάρτου ορόφου της Θεολογικής Σχολής στις 20:30. Η είσοδος είναι ελεύθερη. Στη συζήτηση θα συμμετάσχουν:

Γιώργος Ζωγραφίδης, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής ΑΠΘ

Κωνσταντίνος Μποζίνης, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας ΑΠΘ

Ζαΐρα Παπαληγούρα, Καθηγήτρια Τμήματος Ψυχολογίας ΑΠΘ

Χρυσόστομος Σταμούλης, Καθηγητής Τμήματος Θεολογίας ΑΠΘ.

Profile photo of Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.