Ημερίδα με θέμα: «Χρέος Μνήμης προς τον Άγιο Γεννάδιο Β΄ Σχολάριο»

Η Εφορεία της Πατριαρχικής Μεγάλης του Γένους Σχολής, η Διεύθυνση της Πατριαρχικής Μεγάλης του Γένους Σχολής και ο Σύλλογος Φίλων της Πατριαρχικής Μεγάλης του Γένους Σχολής διοργανώνουν ημερίδα με θέμα: «Χρέος Μνήμης προς τον Άγιο Γεννάδιο Β΄ Σχολάριο» υπό την αιγίδα της Α.Θ.Π. του Οικουμενικού Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίου. Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 14:30 μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων της Πατριαρχικής Μεγάλης του Γένους Σχολής.

Ομιλητές:

Ο κ. Χρήστος Αραμπατζής, Καθηγητής Πατρολογίας στο Τμήμα Θεολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης,

Η κ. Ευαγγελία Αμοιρίδου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Εκκλησιαστικής Ιστορίας, στο Τμήμα Θεολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης,

Ο Διάκονος Stefan Toma, Διδάκτωρ Θεολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, Υφηγητής (Habilitand) στην Θεολογική Σχολή του Kiel, Deutschland (Christian-Albrechts Universitat).

Profile photo of Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΕΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.