Σεμινάριο με θέμα: «Στα ίχνη του Αποστόλου Παύλου στους Φιλίππους, Θεσσαλονίκη, Βέροια» (Blockseminar: «Auf die Spuren des Apostels Paulus in Philippi, Thessaloniki, Veroia»)

Αφίσα ΣεμιναρίουΟ Τομέας Βιβλικής Γραμματείας και Θρησκειολογίας του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ και η Ορθόδοξη Θεολογική Σχολή του Ludwig Maximilians Universität München πραγματοποιούν υπό την αιγίδα των Kαθηγητών Χαράλαμπου Ατματζίδη και Konstantinos Nikolakopoulos Σεμινάριο (Blockseminar) με θέμα: «Στα ίχνη του Αποστόλου Παύλου στους Φιλίππους, Θεσσαλονίκη, Βέροια» («Auf die Spuren des Apostels Paulus in Philippi, Thessaloniki, Veroia»), από 2 έως 6 Ιουνίου 2017. Στο σεμινάριο θα μετέχουν οι Καθηγήτριες κ. Δήμητρα Κούκουρα και Γλυκερία Χατζούλη, ο Καθηγητής κ. Μόσχος Γκουτζιούδης, ο Διδάκτορας Θεολογίας κ. Βασίλειος Δερμετζόγλου και φοιτητές και φοιτήτριες των δύο Σχολών. Οι συμμετέχοντες στο Σεμινάριο θα γίνουν δεκτοί από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμονα, τον Θεοφιλέστατο Επίσκοπο Αμορίου και Ηγούμενο της Ι. Σ. Μονής Βλατάδων κ. Νικηφόρο, τον Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ κ. Μιλτιάδη Κωνσταντίνου και τον Πρόεδρο του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ κ. Παναγιώτη Σκαλτσή. Επίσης οι συμμετέχοντες στο Σεμινάριο θα επισκεφτούν τους αρχαιολογικούς χώρους των Φιλίππων, της  Θεσσαλονίκης και της Βέροιας.

Profile photo of Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.