Τρίτη συνάντηση των μελών του Biblicum για τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά (2015-2016)

Biblicum_2016H τρίτη επιστημονική συνάντηση των μελών του BIBLICUM που διοργανώνεται από τον Τομέα Βιβλικής Γραμματείας και Θρησκειολογίας για την φετινή ακαδημαϊκή χρονιά (2015-2016) θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 18 Ιανουαρίου στις 19.30 στην αίθουσα του μουσείου στον 3ο όροφο της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ. Εισηγητής θα είναι ο καθηγητής της Παλαιάς Διαθήκης κ. Ιωάννης Μούρτζιος με θέμα: «Η πνευματική διάσταση της λατρείας στους προφήτες της Παλαιάς Διαθήκης». Στην τρίτη αυτή συνάντηση θα πραγματοποιηθεί και η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας για τα μέλη του BIBLICUM από τον Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ, καθηγητή κ. Μιλτιάδη Κωνσταντίνου.

Profile photo of Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.