Πρώτη συνάντηση των μελών του Biblicum για τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά (2015-2016)

Biblicum_2016H επιστημονική συνάντηση των μελών του BIBLICUM που διοργανώνεται από τον Τομέα Βιβλικής Γραμματείας και Θρησκειολογίας αρχίζει για τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά (2015-2016) τη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου. Η θεματική γύρω από την οποία θα κινηθούν οι φετινές εισηγήσεις είναι «Αγία Γραφή και Χριστιανική Λατρεία». Η πρώτη εισήγηση της φετινής χρονιάς θα γίνει στις 19.30 στην αίθουσα του μουσείου στον 3ο όροφο της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ. Πρώτος εισηγητής θα είναι ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ Καθηγητής Μιλτιάδης Κωνσταντίνου με θέμα: «Χριστολογική ερμηνεία της Παλαιάς Διαθήκης στην λειτουργική πράξη της Ορθόδοξης Εκκλησίας».

Profile photo of Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.