Υποδοχή των πρωτοετών της κατεύθυνσης Μουσουλμανικών σπουδών του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ

dsc_8133

Σήμερα τη Δευτέρα το πρωί στις 10.00 όπως ήταν καθορισμένο έγινε η υποδοχή των πρώτων φοιτητών της κατεύθυνσης Μουσουλμανικών σπουδών του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ. Το ιστορικής αυτής σημασίας γεγονός έλαβε χώρα στην αίθουσα συνεδριάσεων της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ. Τους 28 πρωτοετείς φοιτητές (στην πλειοψηφία φοιτήτριες) υποδέχθηκαν ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής καθηγητής Μιλτιάδης Κωνσταντίνου, ο Πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας καθηγητής Παναγιώτης Σκαλτσής, ο πρώην Πρόεδρος του Τμήματος και εισηγητής του προγράμματος Μουσουλμανικών Σπουδών καθηγητής Χρυσόστομος Σταμούλης, η επιστημονικά υπεύθυνη της κατεύθυνσης, αναπληρώτρια καθηγήτρια Αγγελική Ζιάκα, η Γραμματέας του Τμήματος και της νέας κατεύθυνσης και οι καθηγητές που θα διδάξουν τα μαθήματα στη νέα αυτή κατεύθυνση σπουδών. Στη συνέχεια, αφού οι καθηγητές χαιρέτησαν τους πρωτοετείς και οι εκπρόσωποι του τύπου και των μέσων ενημέρωσης πήραν συνεντεύξεις από τον Πρόεδρο του Τμήματος, τους δύο ξένους καθηγητές και κυρίως τους πρωτοετείς φοιτητές, οι τελευταίοι ξεναγήθηκαν στους χώρους της διδασκαλίας των μαθημάτων από την κ. Ζιάκα. Ευχόμαστε ολόψυχα στους πρωτοετείς φοιτητές της κατεύθυνσης Μουσουλμανικών σπουδών του ΑΠΘ καλή ακαδημαϊκή χρονιά.

Profile photo of Moschos Gkoutzioudis;Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.