Τρίτη συνάντηση των μελών του Βiblicum για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017

biblicum-2016Στο πλαίσιο του αφιερώματος του φετινού BIBLICUM του Τμήματος Θεολογίας στη συμπλήρωση 500 χρόνων από τη Μεταρρύθμιση του Λουθήρου έχει προσκληθεί για να μιλήσει ο καθηγητής Dr. Reinhold Mokrosch του Institut für Ev. Theologie der Universität Osnabrück, ο οποίος θεωρείται ο πλέον ειδικός σε θέματα σχετικά με τον Λούθηρο. Η εισήγηση θα έχει ως θέμα: Warum feiern die Deutschen Martin Luther noch heute nach 500 Jahren? Ist seine Botschaft noch heute aktuell? (Γιατί οι Γερμανοί γιορτάζουν ακόμα σήμερα, μετά από 500 χρόνια τον Λούθηρο; Είναι το μήνυμά του ακόμα επίκαιρο;). Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017 και ώρα 19:30 στην Αίθουσα Συνεδριάσεων της Σχολής. Θα υπάρχει μετάφραση στα αγγλικά.

Profile photo of Moschos Gkoutzioudis;Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.