Συνέντευξη του Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ καθηγητή Μιλτιάδη Κωνσταντίνου στο ψηφιακό περιοδικό Ορθοδοξία Info

Screenshot

Στο τέταρτο τεύχος του ψηφιακού περιοδικού Ορθοδοξία Info φιλοξενείται συνέντευξη με αφορμή την τρέχουσα επικαιρότητα του Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ καθηγητή Μιλτιάδη Κωνσταντίνου. Ο κ. Κωνσταντίνου απαντά εφ” όλης της ύλης στις ερωτήσεις της δημοσιογράφου κ. Σοφίας Καρεκλά σχετικά με το περιβόητο εικοναστάσι της Σχολής, την κατεύθυνση Ισλαμικών Σπουδών, τη λατρεία της Εκκλησίας και τη θεολογική κατάρτιση των κληρικών, το μάθημα των θρησκευτικών στο σύγχρονο σχολείο αλλά και την πολυανεμενόμενη σύγκλιση της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου της Ορθοδοξίας.

Διαβάστε τη συνέντευξη (σσ. 13-20) εδώ.

Profile photo of Moschos Gkoutzioudis;Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΑΡΘΡΑ, Προτεινόμενες Ιστοσελίδες. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.