Πωλ Χάγουελ, «Οι Ιουδαίοι της Θεσσαλονίκης. Κληρονομιά του Παρελθόντος, Διαμόρφωση Παραδόσεων, Προκλήσεις για το Μέλλον».

Την Παρασκευή 18 Μαρτίου 2016 στο Μάθημα του Διαθρησκειακού Διαλόγου του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ θα φιλοξενηθεί για δεύτερη φορά ο Δρ. του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνιας, Berkeley, Πωλ Χάγουελ. Το θέμα της ομιλίας του που πραγματοποιείται στο πλαίσιο της διαθρησκειακής μελέτης και κατανόησης, πραγματεύεται τη διαχρονική παρουσία των Ιουδαίων στην πόλη της Θεσσαλονίκης, και φέρει τον τίτλο «Οι Ιουδαίοι της Θεσσαλονίκης. Κληρονομιά του Παρελθόντος, Διαμόρφωση Παραδόσεων, Προκλήσεις για το Μέλλον». Το μάθημα θα γίνει από τις 12:00-14:00 μ.μ. στo A΄ Aμφιθέατρο του 2ου ορόφου της Θεολογικής Σχολής.

Profile photo of Moschos Gkoutzioudis;Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.