Ομόφωνη απόφαση της Συγκλήτου του ΑΠΘ για τις εγγραφές και την έναρξη του εξαμήνου

ΑΠΘΗ Σύγκλητος του ΑΠΘ στην έκτακτη συνεδρίασή της, σήμερα 27 Σεπτεμβρίου 2013, αφού διαπίστωσε ότι οι διοικητικές υπηρεσίες του Ιδρύματος υπολειτουργούν ως αποτέλεσμα του μέτρου, σύμφωνα με το οποίο τίθενται σε διαθεσιμότητα 169 διοικητικοί υπάλληλοι και των αντιδράσεων που επακολούθησαν, αποφασίζει τα εξής:

1. Τη μετάθεση για 1 εβδομάδα της έναρξης των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου. Νέα ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων η Δευτέρα, 7 Οκτωβρίου 2013.

2. Μετά και το έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας (αρ. πρωτ. Φ5/137334/Β3, 26-09-2013), όπου αναγνωρίζεται η ύπαρξη δυσχερειών κατά τη διεξαγωγή των εγγραφών των πρωτοετών φοιτητών, η Σύγκλητος του ΑΠΘ αποφασίζει την παράταση των εγγραφών των πρωτοετών φοιτητών. Η νέα προθεσμία θα ανακοινωθεί μόλις οι συνθήκες το επιτρέψουν.

Η Σύγκλητος του ΑΠΘ παραμένει σε διαρκή λειτουργία, μέχρι νεωτέρας, για άμεση αντιμετώπιση περαιτέρω εξελίξεων.

Οι Πρυτανικές Αρχές

Ιωάννης Α. Μυλόπουλος, Πρύτανης ΑΠΘ

Ιωάννης Δ. Παντής,  Αναπληρωτής  Πρύτανη (Αντιπρύτανης Οικονομικού Προγραμματισμού και Ανάπτυξης)

Δέσπω Αθ. Λιάλιου, Αναπληρώτρια Πρύτανη (Αντιπρύτανις Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Προσωπικού)

Σοφία Α. Κουίδου-Ανδρέου, Αναπληρώτρια Πρύτανη (Αντιπρύτανις Έρευνας)

Profile photo of Moschos Gkoutzioudis;Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.