Επιστημονικό Συμπόσιο με θέμα «Οικουμενικό Πατριαρχείο και Θεία Λατρεία» στη Θεσσαλονίκη

afissaΈνα ενδιαφέρον Διεθνές Επιστημονικό Συμπόσιο με θέμα «Οικουμενικό Πατριαρχείο και Θεία Λατρεία» θα πραγματοποιηθεί από την Πέμπτη 1 έως και το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016 στο Αμφιθέατρο του Πατριαρχικού Ιδρύματος Μελετών στην Ιερά Πατριαρχική και Σταυροπηγιακή Μονη Βλατάδων της Θεσσαλονίκης. Το παρόν διεθνές συμπόσιο είναι το τρίτο στη σειρά επιστημονικών συμποσίων με τίτλο: Ορθοδοξία και Οικουμένη και σε αυτό συμμετέχουν καθηγητές από τις δύο Θεολογικές Σχολές της χώρας μας καθώς και από το εξωτερικό (Αυστρία, Ιταλία, Σερβία), καθηγητές από άλλες σχολές, όπως επίσης και Μητροπολίτες. Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα και τους ομιλητές εδώ.

Profile photo of Moschos Gkoutzioudis;Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΕΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.