Διεθνές Συνέδριο με θέμα: «Αναζητώντας τις Οικουμενικές Διαστάσεις της Διδακτικής του Μαθήματος των Θρησκευτικών. Οι Χριστιανικές Θεολογικές Παραδόσεις της Ευρώπης διαλεγόμενες για κοινές Αγωνίες και Προοπτικές»

AFISA_SYNEDRIOUΔιεθνές Συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στο Τμήμα Θεολογίας του ΑΠΘ κατά το διάστημα 5-9 Οκτωβρίου 2018 με θέμα: «Αναζητώντας τις Οικουμενικές Διαστάσεις της Διδακτικής του Μαθήματος των Θρησκευτικών. Οι Χριστιανικές Θεολογικές Παραδόσεις της Ευρώπης διαλεγόμενες για κοινές Αγωνίες και Προοπτικές». Το εν λόγω συνέδριο συνδιοργανώνουν από κοινού:

– Τμήμα Θεολογίας ΑΠΘ,

– Katholisch-Theologische Fakultät/Albert-Ludwigs-Universität Freiburg,

– Institut für Evangelische Theologie/Otto-Friedrich-Universität Bamberg.

Η επίσημη γλώσσα του συνεδρίου θα είναι τα γερμανικά, ενώ ορισμένες εισηγήσεις θα παρουσιασθούν στα αγγλικά. Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του συνεδρίου στα ελληνικά και τα γερμανικά.

Profile photo of Moschos Gkoutzioudis;Μόσχος Γκουτζιούδης

Κατηγορίες: ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΕΣ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.