Λίγα πράγματα για τον εαυτό μου

Φοιτήτρια του Τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης. Αυτό θα είναι το πρώτο μου πτυχίο (ελπίζω σύντομα) και η βάση μου για μεταπτυχιακό στη συνέχεια. Με ενδιαφέρει οτιδήποτε περίεργο και οτιδήποτε έχει σχέση με ψυχολογία και ψυχολογικά φαινόμενα. Λατρεύω τις βόλτες και το περπάτημα, ειδικά όταν έχει κρύο. Τρελαίνομαι να βγαίνω έξω όταν χιονίζει ακόμα κι αν αυτό σημαίνει ότι θα γυρίσω σπίτι σαν παγωμένο γατί χωρίς να νιώθω τα χέρια ή τα πόδια μου. Οι αγαπημένοι μου άνθρωποι είναι αυτοί που θα μου πετάξουν πρώτοι χιονόμπαλα στα μούτρα λες και είμαστε τρίχρονα και δεν θα νοιαστούν για τα «είναι-βλαμμένα-δεν-εξηγείται-αλλιώς» βλέμματα των περαστικών. Στόχος μου μετά τη σχολή είναι να ασχοληθώ με το αστυνομικό ρεπορτάζ.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.