ΘΕΡΙΝΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΛΑΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΝΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ

Το Τμήμα Μεσαιωνικής Ελληνικής Φιλολογίας του Κέντρου Βυζαντινών Ερευνών του Α.Π.Θ. διοργανώνει θερινό σεμινάριο ελληνικής παλαιογραφίας διάρκειας 30 ωρών για προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές (και πτυχιούχους) της Φιλοσοφικής, Θεολογικής και Νομικής Σχολής.
Τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν στη Θεσσαλονίκη από τις 2 μέχρι και τις 7 Ιουλίου 2012 και θα διδάξουν ειδικοί επιστήμονες από το Α.Π.Θ. και το Ε.Κ.Π.Α.
Αιτήσεις συμμετοχής μέχρι τις 15 Μαΐου 2012 στη Γραμματεία του Κέντρου Βυζαντινών Ερευνών ή συμπλήρωση του εντύπου της αίτησης που υπάρχει στην ιστοσελίδα του ΚΒΕ.
Κόστος συμμετοχής και πιστοποίησης: 50 ευρώ

Για φοιτητές εκτός Θεσσαλονίκη υπάρχει διαθέσιμος κατάλογος για οικονομικά καταλύματα στη Θεσσαλονίκη.

Κατηγορίες: NEA. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.